Uuendame ajaloolist Lutheri Kvartalit ning rajame kesklinna uue suure pargi.

Veebruari alguses soetasime koostöös investeerimispartneri Kala House OÜ-ga Tallinna kesklinnas asuva Lutheri Kvartali kinnistu. Kvartali arendajatena kombineerime väärikas kvartalis uut ja vana arhitektuuri, rajame uue kesklinnapargi ning loome kesklinna uudset ja väärikat elu- ja töökeskkonda.

Triple Net Capitali partneri Andres Urbi sõnul on tegu pikalt ja põhjalikult ette valmistatud projektiga, sest legendaarse kvartali uuesti ellu äratamine on suur vastutus. „Eesti elanikud ja ettevõtted on näidanud, et soosivad kvaliteetselt väärindatud ja oma looga, kuid kaasaegseid vajadusi arvestavat keskkonda,“ märkis Urb.

Ajaloolise väärtusega kinnistul on peidus suur potentsiaal, mis peale pikka ooteaega saab nüüd võimaluse realiseerumiseks. Omaaegse tööstusarhitektuuri esindushoonete säilinud osad on plaanis renoveerida ja täiendame kvartalit ka uushoonestusega. Lutheri Kvartali kinnistule ehitatakse plaanide kohaselt 400 korterit ning ligikaudu 40 000 ruutmeetrit ärikinnisvara kahes etapis.

Kvartali eriliseks väärtuseks ja tõmbenumbriks saab kindlasti olema selle südamesse rajatav 5000-ruutmeetrine Lutheri park. See on uus kohtumispaik, väliürituste ala ning igas mõttes kesklinna avalikku ruumi rikastav roheala, mis on mahult võrreldav näiteks Falgi, Koidu, Lembitu ja Vaikse pargi ning Vabaduse väljakuga. Kvartali siseliiklust ja läbipääse rajades on üleüldiselt fookus kergliiklejatel – tekib jalakäijatele ning jalgratturitele suunatud tänavavõrk, millele on hea ligipääs ka ümbritsevatest asumitest.

Kvartal võiks Triple Net Capitali meeskonna nägemuses olla uus sihtkoht start-up tüüpi ettevõtetele, olles oma ülesehituselt sarnane Silicon Valley’le. Kuid mitte ainult. Lutheri Kvartali avamisega linnaelanikele saab see olema armastatud kohtumispaik ka ümbritsevate Tatari, Veerenni ja Uue Maailma elanikele ning teistele linlastele ja külalistele.

Jaga uudist:

Loe teisi uudiseid: