Vektori uudse katuseaia ning nutikodude ehitus on peatselt algamas.

Triple Net Capital alustab peatselt Tallinnas Pärnu maantee 137 aadressile 200 nutikorteriga Vektori äri- ja eluhoone ehitust. See saab olema uus maamärk südalinnaäärse Tondi kvartali elavdamisel ja arendamisel. 

Vektor kerkib 2023. aastal Politsei- ja Piirivalveameti praeguse peamaja kõrvale Pärnu maanteele, Saku ja Kohila tänavate ristmikule. Seniste nõukogudeaegsete amortiseerunud tootmis- ja büroohoonete asemele tuleb mitmetasandiline esinduslik kompleks, mille projekti autoriteks on tunnustatud arhitektid büroost Kadarik-Tüür Arhitektid.

Osaliselt 16. korruseline Vektor toob Tallinna südamest vaid mõne minutilise autosõidu kaugusel asuvasse kvartalisse kokku 38 000 ruutmeetrit avarate panoraamvaadete ja suure katuseaiaga kortereid ning kõrgete lagedega kaubandus- ja büroopindu. Majas on nii 1-toalised korterid kui ka 170-180 ruutmeetri suurused penthouse tüüpi korterid, mis asuvad selle viimasel korrusel ja mille juures on enam kui 20 ruutmeetrised terrassid.

Kuu aega tagasi alanud eelmüügi käigus on broneeritud juba ligi 20% korteritest. Äripindade vastu on suuremat huvi üles näidanud eelkõige mööbli- ja disainifirmad, kes sellesse piirkonda juba varasemalt koondunud on.

Triple Net Capitali juhtivpartner Heiti Riisberg: “Arvestades asukohta Tallinna ühe peatänava ääres saab sellest kvartalist pealinna uus tõmbekeskus nii inimestele kui ettevõtetele, kes armastavad elada ja tegutseda kesklinnas. Transpordisõlmed, mets ja spordirajad on kõik jalutuskäigu kaugusel. On isegi üllatav, et seda kunagist tootmissektorit on seni tagasihoidlikult arendatud. Aga olen kindel, et Vektori arenduse tuules pilt muutub ning juba varsti on see kvartal hoopis teistsugune. Stiilsem, rahvarohkem, toimekam ja omanäolisem, aga ka esinduslikum ja luksuslikum. Vektor, nagu ka nimi ütleb, on teistele suunanäitaja.”

Stiilse arhitektuuri ja asukoha kõrval on Vektori arenduse fookuseks läbimõeldud planeeringulahendused, kvaliteet, innovatsioon ja energiasäästlikkus. Kõikides korterites on korterelamutesse harva kavandatud individuaalne jahutus, nutikodu lahendus ning hoone keskosas, parkimismaja katusel on 1520m2 suurune rikkaliku haljastusega katuseterrass koos päevitustoolide, rohenäppudele mõeldud kogukonnaaia ja viljapuudega, iluaia osa koos rippkiigega ning eraldi puhkenurkadega. 45 protsendil kogu hoone parkimiskohtadest on elektriautode laadimispunktid, rääkimata rattaparklast.

Lisaks on juba käima lükatud protsess, et hoone vastaks LEED GOLD sertifikaadi nõuetele (Leadership in Energy and Environmental Design). LEED on maailmas enim kasutatav roheliste hoonete hindamissüsteem. Tegemist on rahvusvahelise sertifikaadiga, millega tunnustatakse hooneid, mis järgivad projekteerimisel, ehitamisel ja opereerimisel keskkonna säästu ja säästva arengu põhimõtteid. Sertifitseerimisprotsess on käimas, sertifikaat väljastatakse peale hoone valmimist.

Triple Net Capital arendusprojektide juht Martin Lember: “Tallinna kesklinna hoonetel napib haljaspinda, misläbi on nende lisamine oluline väärtus linnaelu armastavatele inimestele. Rikkalikult haljastatud katuseaiad on Eestis seni veel praktiliselt olematu nähtus. Vektori katuseaiaga soovime luua uue standardi linnaarendustele ja olla teistele suunanäitajaks, kuidas ühe hoone saab muuta selle elanike jaoks veel kodusemaks, mugavamaks ja hubasemaks. Et elanikud saaksid linnakodust lahkumata tegeleda potipõllundusega, pere või sõpradega vabas õhus einestada, päikest võtta, end niisama mõnusalt tunda, kontoritöötajad lõunapauside ajal lõõgastuda jne. Vektori arenduse eesmärk ei ole olla lihtsalt üks järjekordne hoone, vaid midagi oluliselt enamat.”

Vektor projekti täpsem info: www.vektor.ee.

 

Jaga uudist:

Loe teisi uudiseid: