Vektori äri- ja eluhoone projekteerib ning ehitab Nordecon. Ehitusluba väljastatud, alustame peatselt.

Triple Net Capital OÜ enamusomandusse kuuluv P137 OÜ ning Nordecon sõlmisid ligi 38 miljoni euro suuruse lepingu, alustamaks peatselt Tallinnasse, Pärnu maantee 137 kinnistule 200 nutikorteriga Vektori äri- ja eluhoone ehitamist. Projekti ehitust finantseerub kodumaine LHV Pank

Koostöö tulemusena kerkib 2023. aasta lõpuks Pärnu maantee 137 aadressile, Saku ja Kohila tänavate ristmikule pikalt planeeritud mitmetasandiline esinduslik hoonetekompleks, millest saab uus maamärk südalinna ja linna tuiksoone äärse kvartali elavdamisel ning arendamisel. Seniste amortiseerunud tootmis- ja büroohoonete asemele kerkib tornmaja 16-korruselise ja 12-korruselise torniga, kokku 200 korteri ja 320 parkimiskohaga. Kokku 38 000 ruutmeetrit avarate panoraamvaadetega kortereid ning kõrgete lagedega kaubandus- ja büroopindu. Vektori arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik ühes Kadarik Tüür Arhitektid meeskonnaga.

„Kinnisvaraarendus on paljuski majanduskasvu lakmuseks. Hea meel on näha, et just täna on õige aeg kõrgetasemelise arenduse algatamiseks Tallinnas,“ kommenteeris Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller. „Vektor elu- ja ärihoone paistab silma ka teadliku suhtumisega keskkonnateadlikesse lahendustesse. Olgu selleks siis ulatuslik katuseaed või parema sisekliima tagamiseks igasse korterisse paigaldatav targa maja lahendus.“ 

Triple Net Capital OÜ partner Andres Urb sõnab: “Vektori eesmärk on olla suunanäitaja nii sisult kui vormilt. Stiilse arhitektuuri ja asukoha kõrval on Vektori arenduse fookuseks kvaliteet, innovatsioon ja energiasäästlikkus. Sellise missiooni ellu viimiseks on vaja väga head koostööpartnerit, kes suudab realiseerida väga kõrgele seatud sihid.”

Vektoris on nii ühetoalisi kortereid kui 170-180 ruutmeetrised penthouse-tüüpi kortereid. Samas enamus kortereid on siiski 2 ja 3-toalised ülimoodsad korterid. Kõikidesse korteritesse harva kavandatud individuaalne jahutus, nutikodu lahendus ning hoone keskosas, parkimismaja katusel on 1500 ruutmeetri suurune rikkaliku haljastusega katuseterrass. Pooltel kogu hoone parkimiskohtadest on elektriautode laadimispunktid, olemas on ka rattaparkla.

Hoone projekteeritakse vastaks LEED GOLD sertifikaadi nõuetele (Leadership in Energy and Environmental Design). LEED on maailmas enim kasutatav roheliste hoonete hindamissüsteem. Tegemist on rahvusvahelise sertifikaadiga, millega tunnustatakse hooneid, mis järgivad projekteerimisel, ehitamisel ja opereerimisel keskkonna säästu ja säästva arengu põhimõtteid. Sertifitseerimisprotsess on käimas, sertifikaat väljastatakse peale hoone valmimist.

Jaga uudist:

Loe teisi uudiseid: